Tímy majstrovstiev sveta v rugby 2019: kto bude hrať za 20 tímov v Japonsku?
Írsko, Wales, Anglicko a Škótsko oznámili svoje zostavy
Phil Walter/Getty Images
Majstrovstvá sveta v rugby 2019
- Kedy: od 20. septembra do 2. novembra
- Kde: 12 miest po celom Japonsku
- Tímy: 20
- Počet zápasov: 48
- Britský televízny kanál: naživo ITV
Dvadsať medzinárodných rugbyových krajín bude bojovať o slávu na Majstrovstvách sveta v ragby 2019 v Japonsku.
Turnaj sa začína v piatok 20. septembra, keď hostiteľská krajina nastúpi v úvodnom zápase proti Rusku v skupine A.
Tu sa pozrieme na bazény Svetového pohára v rugby, národy a družstvá.
Skupina A: Japonsko, Rusko, Írsko, Škótsko, Samoa
Japonsko
- Hlavný tréner: Jamie Joseph
- Útočníci: Keita Inagaki, Yusuke Kizu, Jiwon Koo, Isileli Nakajima, Asaeli Ai Valu, Takuya Kitade, Atsushi Sakate, Shota Horie, Luke Thompson, Wimpie van der Walt, Uwe Helu, James Moore, Hendrik Tui, Yoshitaka Leitch Tokuna (Michael kapitán), Pieter Labuschagne, Kazuki Himeno, Amanaki Lelei Mafi
- Podpory: Kaito Shigeno, Fumiaki Tanaka, Yutaka Nagare, Yu Tamura, Rikiya Matsuda, Kenki Fukuoka, Ataata Moeakiola, Lomano Lava Lemeki, William Tupou, Ryoto Nakamura, Timothy Lafaele, Kotaro Matsushima, Ryohei Yamanaka
Rusko
- Hlavný tréner: Lin Jones
- Útočníci: Azamat Bitiev, Andrey Garbuzov, Kirill Gotovtsev, Victor Gresev, Bogdan Fedotko, Vitaliy Zhivatov, Evgeny Matveev, Andrey Polivalov, Vladimir Podrezov, Evgeny Yelgin, Stanislav Selsky, Nikita Vavilin, Sergey Chernyshev, Tagir K, Roman Oleg Andrevhod Khod, Tagir , Andrei Valery Morozov, Anton Sychev
- Obráncovia: Vasilij Artemyev (kapitán), Igor Galinovsky, Kirill Golosnitsky, Vasilij Dorofeev, Jurij Kushnarev, German Davydov, Dmitrij Perov, Vladislav Sozonov, Dmitrij Gerasimov, Ramil Gaysin, Denis Simplikevič, Vladimir Ostroushko, Sergey Yanyushkin
Írsko
- Hlavný tréner: Joe Schmidt
- Útočníci: CJ Stander, Josh van der Flier, Peter O'Mahony, Rhys Ruddock, Jack Conan, Tadhg Beirne, Jean Kleyn, Iain Henderson, James Ryan, Rory Best (kapitán), Niall Scannell, Sean Cronin, Tadhg Furlong, Andrew Porter , Cian Healy, Dave Kilcoyne, John Ryan
- Back: Rob Kearney, Keith Earls, Andrew Conway, Jordan Larmour, Chris Farrell, Robbie Henshaw, Garry Ringrose, Bundee Aki, Jacob Stockdale, Johnny Sexton, Joey Carbery, Jack Carty, Conor Murray, Luke McGrath
Škótsko
- Hlavný tréner: Gregor Townsend
- Útočníci: John Barclay, Simon Berghan, Fraser Brown, Scott Cummings, Allan Dell, Zander Fagerson, Grant Gilchrist, Jonny Gray, Stuart McInally (kapitán), WP Nel, Gordon Reid, Jamie Ritchie, Blade Thomson, Ben Toolis, George Turner, Hamish Watson, Ryan Wilson
- Back: Darcy Graham, Chris Harris, Adam Hastings, Stuart Hogg, George Horne, Peter Horne, Sam Johnson, Blair Kinghorn, Greig Laidlaw, Sean Maitland, Ali Price, Finn Russell, Tommy Seymour, Duncan Taylor
Samoa
- Hlavný tréner: Steve Jackson
- Útočníci: Afaesetiti Amosa, TJ Ioane, Jack Lam (kapitán), Piula Fa'asalele, Josh Tyrell, Chris Vui, Teofilo Paulo, Kane Leaupepe, Senio Toleafoa, Michael Alaalatoa, Paul Alo-Emile, James Lay, Jordan Lay, Logovi ' v Mulipole, Motu Matu'u, Ray Niuia, Seilala Lam
- Podpory: Ed Fidow, Tim Nanai-Williams, Ahsee Tuala, Belgicko Tuatagaloa, Henry Taefu, Alapati Leiua, Reynold Lee-Lo, Kieron Fonotia, AJ Atatimu, Tusi Pisi, Ulupano Seuteni, Dwayne Polotaivao, Melani Matavao, Scott Malolua
Zariadenia bazéna A
- 20. september: Japonsko vs. Rusko (11:45, Tokio Stadium, Tokio)
- 22. september: Írsko vs. Škótsko (8.45 hod.; Medzinárodný štadión, Jokohama)
- 24. september: Rusko vs. Samoa (11:15, Kumagaya Rugby Grounds, Kumagaya)
- 28. september: Japonsko vs. Írsko (8:15, štadión Shizuoka Ecopa, Shizuoka)
- 30. september: Škótsko vs. Samoa (11:15, štadión Kobe Misaki, Kobe)
- 3. októbra: Írsko vs. Rusko (11:15, štadión Kobe Misaki, Kobe)
- 5. októbra: Japonsko vs. Samoa (11:30, City of Toyota Stadium, Aichi)
- 9. októbra: Škótsko vs. Rusko (8:15, štadión Shizuoka Ecopa, Shizuoka)
- 12. októbra: Írsko vs. Samoa (11:45, futbalový štadión Hakatanomori, Fukuoka)
- 13. október: Japonsko vs. Škótsko (11.45 hod.; Medzinárodný štadión, Jokohama)
Skupina B: Nový Zéland, Južná Afrika, Taliansko, Namíbia, Kanada
Nový Zéland
- Hlavný tréner: Steve Hansen
- Útočníci: Kieran Read (kapitán), Ardie Savea, Sam Cane, Matt Todd, Shannon Frizell, Brodie Retallick, Sam Whitelock, Scott Barrett, Patrick Tuipulotu, Joe Moody, Nepo Laulala, Ofa Tuungafasi, Angus Ta'avao, Atu Moli, Codie Taylor, Dane Coles, Liam Coltman
- Podpory: Ben Smith, Rieko Ioane, Jordie Barrett, George Bridge, Sevu Reece, Ryan Crotty, Sonny Bill Williams, Jack Goodhue, Anton Lienert-Brown, Beauden Barrett, Richie Mo'unga, Aaron Smith, TJ Perenara, Brad Weber
južná Afrika
- Hlavný tréner: Rassie Erasmus
- Útočníci: Schalk Brits, Bongi Mbonambi, Malcolm Marx, Frans Malherbe, Trevor Nyakane, Vincent Koch, Steven Kitshoff, Tendai Mtawarira, RG Snyman, Eben Etzebeth, Lood de Jager, Franco Mostert, Siya Kolisi (kapitán), Kwagga Smith, Francois Louw , Pieter-Steph du Toit, Duane Vermeulen
- Podpory: Willie le Roux, Warrick Gelant, Cheslin Kolbe, Sbu Nkosi, Makazole Mapimpi, Lukhanyo Am, Damian de Allende, Frans Steyn, Jesse Kriel, Handre Pollard, Elton Jantjies, Faf de Klerk, Cobus Reinach, Herschel Jantjies
Taliansko
- Hlavný tréner: Conor O'Shea
- Útočníci: Simone Ferrari, Andrea Lovotti, Tiziano Pasquali, Nicola Quaglio, Marco Riccioni, Federico Zani, Luca Bigi, Oliviero Fabiani, Leonardo Ghiraldini, Dean Budd, Federico Ruzza, David Sisi, Alessandro Zanni, Maxime Mbanda, Sebastian Negri, Sergio Parisse ( kapitán) Jake Polledri, Abraham Steyn
- Back: Callum Braley, Guglielmo Palazzani, Tito Tebaldi, Tommaso Allan, Carlo Canna, Tommaso Benvenuti, Michele Campagnaro, Luca Morisi, Mattia Bellini, Giulio Bisegni, Jayden Hayward, Matteo Minozzi, Edoardo Padovani
Namíbia
- Hlavný tréner: Phil Davies
- Útočníci: Obert Nortje, Louis van der Westhuizen, Torsten van Jaarsveld, Aranos Coetzee, AJ de Klerk, André Rademeyer, Desiderius Sethie, Nelius Theron, Johan Retief, Tjiuee Uanivi, PJ van Lill, Adriaan Booysen, Wian Conradie, Thomas Gaoseb, Max Katjijeko, Rohan Kitshoff, Janco Venter
- Podpory: Helarius Kisting, Lesley Klim, PJ Walters, Chad Plato, Johann Tromp, Darryl de la Harpe, Johan Deysel, JC Greyling, Justin Newman, Janry du Toit, Cliven Loubser, Eugene Jantjies, Damian Stevens
Kanada
- Hlavný tréner: Kingsley Jones
- Útočníci: Tyler Ardron (kapitán), Kyle Baillie, Justin Blanchet, Hubert Buydens, Luke Campbell, Matt Heaton, Eric Howard, Jake Ilnicki, Cole Keith, Conor Keys, Evan Olmstead, Benoit Piffero, Andrew Quattrin, Lucas Rumball, Djustice Sears- Duru, Mike Sheppard, Matthew Tierney
- Back: Nick Blevins, Andrew Coe, Jeff Hassler, Ciaran Hearn, Ben LeSage, Phil Mack, Jamie Mackenzie, Gordon McRorie, Peter Nelson, Shane O’Leary, Patrick Parfrey, Taylor Paris, Conor Trainor, DTH van der Merwe
Zariadenia bazéna B
- 21. september: Nový Zéland vs. Južná Afrika (10:45; Medzinárodný štadión, Jokohama)
- 22. septembra: Taliansko vs. Namíbia (6.15 hod.; Hanazono Rugby Stadium, Osaka)
- 26. september: Taliansko vs. Kanada (8:45, futbalový štadión Hakatanomori, Fukuoka)
- 28. september: Južná Afrika vs. Namíbia (10:45; City of Toyota Stadium, Aichi)
- 2. október: Nový Zéland vs. Kanada (Štadión Oita, Oita)
- 4. október: Juhoafrická republika vs. Taliansko (10:45, štadión Shizuoka Ecopa, Shizuoka)
- 6. október: Nový Zéland vs. Namíbia (5:45, Tokyo Stadium, Tokio)
- 8. október: Juhoafrická republika vs. Kanada (11:45, štadión Kobe Misaki, Kobe)
- 12. októbra: Nový Zéland vs. Taliansko (5.45 hod.; City of Toyota Stadium, Aichi)
- 13. októbra: Namíbia vs. Kanada (4.15 hod.; Kamaishi Recovery Memorial Stadium, Kamaishi)
Henry Browne/Getty Images
Skupina C: Francúzsko, Argentína, Anglicko, Tonga, USA
Francúzsko
- Hlavný tréner: Jacques Brunel
- Útočníci: Gregory Alldritt, Demba Bamba, Yacouba Camara, Camille Chat, Paul Gabrillagues, Guilhem Guirado (kapitán), Arthur Iturria, Felix Lambey, Wenceslas Lauret, Bernard Le Roux, Peato Mauvaka, Jefferson Poirot, Louis Picamoles, Dany Priso, Emerick Setiano , Rabah Slimani, Sebastien Vahaamahina
- Zadní: Geoffrey Doumayrou, Antoine Dupont, Gael Fickou, Wesley Fofana, Sofiane Guitoune, Yoann Huget, Camille Lopez, Maxime Machenaud, Maxime Medard, Romain Ntamack, Damian Penaud, Alivereti Raka, Thomas Ramos, Baptiste Serin
Argentína
- Hlavný tréner: Mario Ledesma
- Útočníci: Nahuel Tetaz Chapparo, Mayco Vivas, Agustin Creevy, Julian Montoya, Santiago Socino, Juan Figallo, Santiago Medrano, Enrique Pieretto, Guido Petti, Tomas Lavanini, Matias Alemanno, Pablo Matera, Tomas Lezana, Javier Ortega Desio, Marcos Kremer, Rodrig Bruni, Juan Manuel Leguizamon
- Obráncovia: Tomas Cubelli, Felipe Ezcurra, Nicolas Sanchez, Benjamin Urdapilleta, Jeronimo de la Fuente, Matias Orlando, Matias Moroni, Lucan Mensa, Juan Cruz Mallia, Ramiro Moyano, Bautista Delguy, Emiliano Boffelli, Joaquin Tuculet
Anglicko
- Hlavný tréner: Eddie Jones
- Útočníci: Dan Cole, Luke Cowan-Dickie, Tom Curry, Ellis Genge, Jamie George, Maro Itoje, George Kruis, Joe Launchbury, Courtney Lawes, Lewis Ludlam, Joe Marler, Kyle Sinckler, Jack Singleton, Sam Underhill, Billy Vunipola, Mako Vunipola, Mark Wilson
- Zadní: Joe Cokanasiga, Elliot Daly, Owen Farrell (kapitán), George Ford, Piers Francis, Willi Heinz, Jonathan Joseph, Jonny May, Ruaridh McConnochie, Jack Nowell, Henry Slade, Manu Tuilagi, Anthony Watson, Ben Youngs
Tonga
- Hlavný tréner: Toutai Kefu
- Útočníci: Siegfried Fisiihoi, Vunipola Fifita, Latu Talakai, Paula Ngauamo, Sosefo Sakalia, Siua Maile, Siua Halanukonuka, Ma'afu Fia, Ben Tameifuna, Sam Sameifuna, Leva Fifita, Sitiveni Mafi, Loone Makot Vamafoni, Famili Famiot , Dan Faleafa, Nasi Manu
- Back: Sonatane Takulua, Leon 'Fukofuka, Samisoni Fisilau, Kurt Morath, James' Faiva, Siale Piutau, Malietoa Hingano, Nafi Tuitavake, Atieli Pakalani, David Halaifonua, Viliami Lolohea, Cooper Vuna, Telusa Vea
Spojené štáty
- Generálny manažér: Dave Hodges
- Útočníci: David Ainu'u, Malon Al-Jiboori, Nate Brakeley, Nick Civetta, Cam Dolan, Dylan Fawsitt, Eric Fry, Hanco Germishuys, James Hilterbrand, Olive Kilifi, Tony Lamborn, Titi Lamositele, Ben Landry, Paul Mullen, Gregor Peterson , Ben Pinkelman, John Quill, Joseph Taufeteâe
- Podpory: Blaine Scully, Nate Augspurger, Marcel Brache, Bryce Campbell, Shaun Davies, Ruben De Haas, Will Hooley, Martin Iosefo, Paul Lasike, AJ MacGinty, Will Magie, Thretton Palamo, Mike Teâo
Zariadenia bazéna C
- 21. september: Francúzsko vs. Argentína (8:15, Tokio Stadium, Tokio)
- 22. september: Anglicko vs. Tonga (11.15 hod.; Sapporo Dome, Sapporo)
- 26. september: Anglicko vs. USA (11:45, štadión Kobe Misaki, Kobe)
- 28. septembra: Argentína vs. Tonga (5.45 hod.; Hanazono Rugby Stadium, Osaka)
- 2 October: France vs. USA (8.45am; Hakatanomori Football Stadium, Fukuoka)
- 5. októbra: Anglicko vs. Argentína (9:00, Tokio Stadium, Tokio)
- 6. októbra: Francúzsko vs. Tonga (8:45; Atletický štadión prefektúry Kumamoto, Kumamoto)
- 9. október: Argentína vs. USA (5.45 hod.; Rugby prefektúre Kumagaya, Kumagaya)
- 12. október: Anglicko vs. Francúzsko (9:15; Medzinárodný štadión, Jokohama)
- 13. októbra: USA vs. Tonga (6.45 hod.; Hanazono Rugby Stadium, Osaka)
Geoff Caddick/AFP/Getty Images
Skupina D: Austrália, Fidži, Wales, Gruzínsko, Uruguaj
Austrália
- Hlavný tréner: Michael Cheika
- Útočníci: Isi Naisarani, Jack Dempsey, Michael Hooper (kapitán), David Pocock, Lukhan Salakaia-Loto, Rory Arnold, Izack Rodda, Adam Coleman, Rob Simmons, Allan Alaalatoa, Taniela Tupou, Sekope Kepu, Scott Sio, James Slipper, Tolu Latu, Sailing, Jordánsko, Wales
- Back: Kurtley Beale, Dane Haylett-Petty, Reece Hodge, Marika Koroibete, Jordan Petaia, Adam Ashley-Cooper, Tevita Kuridrani, James O'Connor, Samu Kerevi, Matt Toomua, Christian Leali'ifano, Bernard Foley, Nic White, Will Genia
Fidži
- Hlavný tréner: John McKee
- Útočníci: Mesulame Dolokoto, Samuel Matavesi, Ratu Vere Vugakoto, Campese Ma'afu, Eroni Mawi, Peni Ravai, Manasa Saulo, Kalivati Tawake, Tevita Cavubati, Leone Nakarawa, Api Ratuniyarawa, Tevita Ratuva, Semi Kunatani, Viliesme Voka, Dominic Waqaniburotu, Peceli Yato
- Obráncovia: Frank Lomani, Nikola Matawalu, Henry Seniloli, Levani Botia, Jale Vatubua, Ben Volavola, Vereniki Goneva, Filipo Nakosi, Waisea Nayacalevu, Semi Radradra, Josua Tuisova, Joshua Matavesi, Alivereti Veitokani, Kini Murimurivalu
Wales
- Hlavný tréner: Warren Gatland
- Útočníci: Jake Ball, Adam Beard, Rhys Carre, James Davies, Elliot Dee, Ryan Elias, Tomas Francis, Cory Hill, Alun Wyn Jones (kapitán), Wyn Jones, Dillon Lewis, Ross Moriarty, Josh Navidi, Ken Owens, Aaron Shingler , Nicky Smith, Justin Tipuric, Aaron Wainwright
- Podpory: Josh Adams, Hallam Amos, Dan Biggar, Aled Davies, Gareth Davies, Jonathan Davies, Leigh Halfpenny, George North, Hadleigh Parkes, Rhys Patchell, Owen Watkin, Liam Williams, Tomos Williams
Gruzínsko
- Hlavný tréner: Milton Haig
- Útočníci: Mikheil Nariashvili, Guram Gogichashvili, Shalva Mamukashvili, Jaba Bregvadze, Vano Karkadze, Levan Chilachava, Giorgi Melikidze, Beka Gigashvili, Giorgi Nemsadze, Shalva Sutiashvili, Mamuka Gorgodze, Gize Tivli Kote Mikautashorg, Tivli Kote Mikautashorg
- Obráncovia: Sandro Todua, Soso Matiashvili, Mirian Modebadze, Zurab Dzneladze, Davit Katcharava, Merab Sharikadze, Tamaz Mtchedlidze, Giorgi Kveseladze, Lasha Malaghuradze, Lasha Khmaladze, Tedo Abzhandadze, Giorgi Lob Begazhanid Gelpra, Vasil
Uruguaj
- Hlavný tréner: Esteban Meneses
- Útočníci: Facundo Gattas, Joaquín Jaunsolo, Mateo Sanguinetti, Germán Kessler, Guillermo Pujadas, Diego Arbelo, Juan Echeverría, Juan Pedro Rombys, Ignacio Dotti, Manuel Leindekar, Diego Magno, Franco Lamana, Manuel Ardao, Juanu Santiago C Diaiv Gaminara (kapitán), Juan Diego Ormaechea, Alejandro Nieto
- Obráncovia: Agustín Ormaechea, Santiago Arata, Felipe Berchesi, Felipe Etcheverry, Juan Manuel Cat, Santiago Vilaseca, Agustín Della Corte, Tomás Inciarte, Federico Favaro, Nicolás Freitas, Leandro Leivas, Gastón Mieres, Rodrigo Silva
Zariadenia bazéna D
- 21. september: Austrália vs. Fidži (5.45 hod.; Sapporo Dome, Sapporo)
- 23. september: Wales vs. Georgia (11.15 hod.; City of Toyota Stadium, Aichi)
- 25. september: Fidži vs. Uruguaj (6:15; Kamaishi Recovery Memorial Stadium, Kamaishi)
- 29. september: Gruzínsko vs. Uruguaj (6.15 hod.; Rugby prefektúre Kumagaya, Kumagaya)
- 29. september: Austrália vs. Wales (8:45, Tokyo Stadium, Tokio)
- 3. október: Gruzínsko vs. Fidži (6:15; Hanazono Rugby Stadium, Osaka)
- 5. októbra: Austrália vs. Uruguaj (6:15, štadión Oita, Oita)
- 9. október: Wales vs. Fidži (10:45, štadión Oita, Oita)
- 11. október: Austrália vs. Georgia (11:15, štadión Shizuoka Ecopa, Shizuoka)
- 13. október: Wales vs. Uruguaj (9:15; Atletický štadión prefektúry Kumamoto, Kumamoto)
Vyraďovacie dátumy Svetového pohára v rugby
Štvrťfinále RWC
- 19. október: Skupina víťazov C vs. skupina D na druhom mieste (8.15 hod.; štadión Oita, Oita)
- 19. októbra: Skupina víťazov B vs. skupina A na druhom mieste (11.15 hod.; Tokyo Stadium, Tokio)
- 20. október: Víťaz skupiny D vs. skupina C na druhom mieste (8:15, štadión Oita, Oita)
- 20. októbra: Skupina víťazov A vs. skupina B na druhom mieste (11.15 hod.; Tokyo Stadium, Tokio)
Semifinále RWC
- 26. októbra: Víťaz QF1 vs. Winner QF2 (9:00; Medzinárodný štadión, Jokohama)
- 27. októbra: Víťaz QF3 vs. Winner QF4 (9:00; Medzinárodný štadión, Jokohama)
Zápas o bronz RWC
- 1. novembra: Loser SF1 vs. Loser SF2 (9:00; Tokyo Stadium, Tokio)
Finále Svetového pohára v rugby 2019
- 2. novembra: Víťaz SF1 vs. Víťaz SF2 (9:00; Medzinárodný štadión, Jokohama)